Açık Hava Banyo  Örnekleri

Banyolarımız konutta olduğumuz süre içerisinde en fazla zaman geçirdiğimiz, en özel alanlarımızdan bir tanesidir. Banyolarda geçirdiğimiz sürenin uzunluğundan ziyade niteliği önemlidir, başka bir deyişle banyomuz ne kadar konforlu, ne kadar şık ve parlak, ya da biz nasıl istiyorsak ona ne kadar yakın. Önemli olan budur. Çağdaş zamanların banyo kavramı daha öncekisi ile mukayese etildiğinde oldukça değişik. Açık hava banyo örnekleri spayı hatırlayan tasarımları ile oteller dışında şahsi konut dekorasyonlarında da sık seçim edilen bir stil olmaya başladı.

Açık Hava Banyo  Örnekleri
Biz açık hava banyolarından örnek vererek başladık, bunun yanında çok daha fazla banyo stili bulunuyor. Spaları hatırlayan, sauna banyolarını hatırlayan, fin hamamlarına gönderme yapan çdenkli banyoların yanında bizim olağan hamam kültürümüzü yansıtan tasarımları da sık sık görmeye başladık. Banyo dekorasyonlarının bu kadar önemli bir  hale gelmesi azıcık popüler kültür neticeyi oldu. Dışarıda çok fazla zaman tüketmek zorunda kalan çağdaş insan parasını daha çok kendi şahsi konforu için tüketmeye başladı. Vaziyet böyle olunca da ilk olarak konut dekorasyonları listede yerini aldı. Açık hava banyolarını evine getirmek isteyen, hem yeri hem bütçesi olanlar için dünyanın bir çok yerinden en güzel banyo örneklerini bir araya getirdik. Içinden hangisini isterseniz rahatlıkla seçip uygulayabilirsiniz. Galerimizde tüm çdenkleri görebilirsiniz. Biz şimdi bunların genel özelliklerine bir bakalım.

Açık Hava Banyo  Örnekleri
Banyo dekorasyonlarında konfor birinci sırada estetik ve şık olma ikinci sıradadır. Açık hava banyo dekorasyonu örnekleri olsun öbür tüm banyo dekorasyonu örnekleri olsun önceliğin konforda olduğu tasarımlardan oluşur bunu kavramak çok basittir. Estetik görünen küvetlerden çok konforlu küvetler, ayak havluları, ayak tahtaları, oturma alanları ve havalandırma sistemleri dikkat çekicidir. Açık havada banyo yapmak yalnızca sıcak abuhavayı olan yerler için geçerlidir gibi görünür ancak reelinde öyle değildir. Şayet sizin yeriniz ve ihtimaliniz varsa buranın tamamen açık olmasına gerek yok tavan kısmı sırçadan da yapılmış olabilir. Üstü kapalı olduğu zaman da civar daha sıcak  olacaktır. Zati sauna veya fin hamamı stili yerlerin her yeri kapalıdır.  

Bir cevap yazın