6 Lüks Banyo Tasarım Öğesi

Herkes lüks bir banyoyu sever. Genişlik, jakuzi, malzemeler, aydınlatma çok önemlidir. Bunlarla ilgili bize ilham veren bazı şey var.

Ama bir banyoyu  tam olarak lüks yapan şeyler nedir? Müşterileriniz için bu görünümü ve beğeniyi nasıl elde edebilirsiniz?

Bu gönderi, iç mimarların müşterileri için şık bir banyo tasarlarken göz önünde bulundurmaları gereken 6 tasarım öğesini ortaya koyuyor. Her öğe, güzel, işlevsel ve geniş bir alan sunmak için diğeriyle uyumlu bir şekilde dizayn olur.

6 lüks banyo tasarım öğesi (+ bonus)

Ayna

Bir banyoyu gerçekten bir bütün gibi göstermek için muhteşem bir ayna gibisi yoktur. Banyo aynasını, sonradan tamamen işlevsel olan bir düşünce yerine bir sanat eseri olarak düşünün. Lüks bir banyo, makyaj masasının üzerinde bir odak noktası görevi görecek büyük, gösterişli bir aynayı hak ediyor.

6 Lüks Banyo Tasarım Öğesi

Isıtmalı zeminler

Müşterinizin mevcut yer fayanslarını sökmeyi planlıyorsanız, tadilat sırasında ısıtmalı zeminler de kurabilirsiniz. Bu, lüks bir banyo talep eden herhangi bir müşterinin memnun olacağı harika bir dokunuştur. Isıtmalı zeminler, tüm banyoyu güzel ve sıcak tutmaya yardımcı olur; bu, özellikle duştan sonra veya kış aylarında faydalıdır.

Yerden tavana fayanslar

Fayans üzerine fayans. Ciddi anlamda etkileyicidir. Oldukça incelikli bir fayans seçebilirsiniz. 3x10” beyaz metro fayans uygundur. Geleneksel olmayan bir desende burda faydalınabilir. Gerçekten sıradışı olmak istiyorsanız farklı tasarımlar yapabilirsiniz ancak bu bazı müşteriler için bütçeyi aşabilir.

6 Lüks Banyo Tasarım Öğesi

Makyaj Masası

Çift lavabolu bir makyaj masasından daha lüks ne olabilir? Mermer tezgahlı bir makyaj masası. Müşteriniz, dayanıklılığı ve  bakımı kolay olduğu için kuvarsı tercih ediyorsa , bu da işe yarar. Her iki malzeme de sizi zarif bir banyo görünümü elde etmeye bir adım daha yaklaştıracaktır.

Bağımsız küvet ve duş

Bağımsız bir küvet ve ayrı duş olmadan hiçbir üst düzey banyo tamamlanmış sayılmaz. Bu, pek çok kişi küvetlerini o kadar sık ​​kullanmasa bile, spa benzeri bir atmosfer yaratır. Ancak, tüm lüks banyolarda beklenen bir özelliktir ve müşteriniz hiç şüphesiz bunu talep edecektir. En iyi sonucu verecek bir düzeni planlamak için banyo tasarım yazılımını kullanabilirsiniz .

6 Lüks Banyo Tasarım Öğesi

Duş nişi

Banyo tasarımlarınıza dahil edebileceğiniz kullanışlı bir özellik de duş nişidir. Müşterilerinizin yeni tadilattan geçmiş banyolarında şampuan şişelerini ve sabunlarını duş zeminine dizmelerini bekleyemezsiniz. Yine de tüm duş sistemini mahvediyorsanız, çok takdir edilecek bu küçük ayrıntıyı gözden kaçırmayın.

Bonus - Skylight

Bunun her zaman mümkün olmadığını biliyoruz, ancak müşterinizin banyosuna bir ışıklık yerleştirebilseydiniz ne kadar harika olurdu? Her zaman yanlarında getirebilirler ve bunun için bütçeleri olup olmadığını görebilirsiniz. Üst düzey müşteriler size yeşil ışık yakabilir, ancak bunu önermezseniz, gerçekten göze çarpan bir banyo sunma fırsatını kaçırabilirsiniz.

6 Lüks Banyo Tasarım Öğesi

Bir cevap yazın