2022'de Evinizi Düzenlemek İçin 7 İpucu

Harika bir Yeni Yıl kararı mı arıyorsunuz? Ev sahibiyseniz, yıllar içinde evinizin dağınık, kalabalık ve düzensiz hale geldiğini görebilirsiniz. Bu genellikle tek bir alanda birkaç yıldan fazla yaşadıktan sonra olur, bu yüzden utanmanıza gerek yok - hepimiz oradaydık!

Konut piyasasının satıcılar için son derece elverişli görünmesiyle, önümüzdeki aylarda evinizi satmanın en önemli öncelik haline gelmesi durumunda, şimdi organize olmaya başlamak için mükemmel bir zaman. İşte başlamanız için 7 harika ipucu!

Düzenli Ev Görseli

#1 Burayı, Orada ve Her Yeri Temizleyin

COVID-19 salgını kıyılarımıza ilk dokunduğundan beri, özellikle yakın gelecekte evinizi satmayı düşünüyorsanız, evinizi temiz tutmak iki kat daha önemlidir.

HomeLight'ın 2021 Yıl Sonu Raporunda, önde gelen emlakçılar, ev fiyatlarının yüksek olduğunu ve büyük olasılıkla yükselmeye devam edeceğini belirtti. Bununla birlikte, alıcıları kapatmanın ve mülkünüzün fiyatını düşürmenin kesin bir yolu, kirli bir ev sunmak olacaktır.

Yakın zamanda satmayı düşünmüyorsanız bile evinizi düzenli tutmak en iyisidir. Ev dezenfeksiyonu için temel kurallara uyduğunuzdan emin olun ve rafların ve pencere pervazlarının üstlerinin tozunu almayı unutmayın. Temizlikten nefret ediyorsanız, kendinizi bir temizlik programı ile motive etmeyi deneyin. Bu, kendinize haftada bir kez belirli işler ayarlamak veya her gün 10 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlamak anlamına gelebilir. İşiniz bittiğinde, gerçekten organize etmeye başlayabilirsiniz!

#2 Her Zaman Etrafınızda Bir Bağış veya Geri Dönüşüm Kutusu Bulun

İsraf etmemek her zaman en iyisidir. Evimizi dağınıklıktan arındırırken, her şeyi atmak çok kolay. Yakına büyük bir bağış veya geri dönüşüm kabı yerleştirmek, her şeyi çöpe atma dürtüsünü azaltmaya yardımcı olacaktır. Konteyner dolduğunda, en yakın ikinci el mağazasına veya evsiz merkezine getirin. Bu sayede kullanılmayan eşyalar birikmez ve israf etmediğinizi bilmenin huzurunu yaşarsınız.

#3 Her Seferde Bir Boşlukla Mücadele Edin

Organize etmek birçok insan için stresli bir aktivite olabilir, bu nedenle uzmanlar çabalarınızı basitleştirmenizi önerir. Evinizi farklı bölümlerde görün ve küçük bir başlangıç ​​yapmaktan çekinmeyin - yoğun mutfak veya yaşam alanları yerine sadece bir vestiyer veya depolama alanı ile başlamak anlamına gelse bile.

Yapabiliyorsanız, ilk bölümünüzü ilk hafta bitirmek için bir hedef belirleyin. Bu ulaşılabilir bir hedeftir ve tüm evinizi aynı anda boşaltmaya karar verdiğinizden çok daha hızlı gerçek ilerleme görmeye başlayacaksınız.

#4 12-12-12 Tasfiye Yöntemini Kullanın

Hepimiz, dağınıklıktan kurtulmanın ve organize etmenin göz korkutucu bir görev olduğunu anlıyoruz, bu yüzden işte başlamanız için yararlı bir yöntem.

İlk olarak, neyi saklayacağınızı, bağışlayacağınızı ve atacağınızı bilmek için kutularınızı etiketleyin. Her gün saklamak için 12 öğe, bağışlamak için 12 öğe ve atmak için 12 öğe bulun. Sadece bir ay sonra evinizin çok daha az dağınık ve daha geniş olduğunu göreceksiniz. Özellikle depolama alanlarınıza odaklanmayı unutmayın.

Ve bir düşünün, eviniz dağınık ve düzenli hale geldiğinde, bir emlakçıyla iletişime geçmenin ve evinizi satmayı düşünmenin tam zamanı olduğunu görebilirsiniz.

#5 Her Şeyi Etiketle

Mülkünüzün düzenli kalmasını sağlamak için bir yöntem geliştirmezseniz, tüm düzenleme çabalarınız tamamen boşuna olacaktır, bu nedenle her şeyi etiketlemeyi unutmayın. Etiketsiz boz ayıları depolama alanlarına atmak, daha sonra eşya ararken işinizi daha da zorlaştıracaktır, bu yüzden her şeyi kaldırmadan önce etiketleyin!

#6 Bir Giren Bir Çıkar Kuralını Uygulayın

Alışverişi hepimiz severiz, ancak hiçbir şeyi çıkarmadan yalnızca dolabınıza eklerseniz, depolama alanlarınız hızla aşırı doldurulur.

Eve ne zaman yeni bir elbise veya çanta getirseniz, bağışlamak için benzer bir eşya bulun. Bu, dolabınızı korumanıza yardımcı olacaktır. temiz, düzenli ve düzenli bir alan.

#7 Yere Bırakmayın, Uzaklaştırın

İşte harika bir Yeni Yıl kararı. Çoğu zaman, kitap, makas, ambalaj kağıdı vb. gibi ev eşyalarımızı kullanmayı bitirdikten sonra ilk içgüdümüz onu tezgahın üzerine koymaktır. Bu, dağınıklık yaratır ve yalnızca yolda öğeyi aramaya başladığımızda daha fazla soruna neden olur. 2022'ye girerken, kendinize bir şeyleri bırakmamak için meydan okuyun, onları bir kenara koyun.

Bir cevap yazın