2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Fayanslar

Fayans alışverişi yaparken en önemli iki şey vardır: kalite ve detay. Fayansları ister banyo zemininde, ister duşakabinde veya backsplash olarak kullanıyor olun, 2022 banyo trendleri farklı tonlarda fayanslar gerektiriyor.

Artık , herhangi bir banyoya iğrenç olmadan görsel ilgi katacak muhteşem 3D açıklama karoları mevcut. Altıgen fayans ve üçgen fayans gibi geometrik formlar ve diğer şekiller de önümüzdeki yıl moda olacak.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Metalik vurgular

2022 trendleri allık ve bakır vurgulardan uzaklaşsa da metal hala çok iç içe. Tasarım dünyasında toprak tonlarının yükselişe geçmesiyle birlikte pirinç, siyah ve beyaz gibi metaller banyo tasarımlarına hakim olacak.

Dolap kapaklarında, çekmece kulplarında, apliklerde ve hatta musluk ve duş başlıkları gibi sıhhi tesisatlarda metalik vurgular kullanabilirsiniz . Metal, bir alana harika bir doku ve sofistike bir his verir ve hatta uygun şekilde kontrast oluşturulduğunda görsel derinlik katar.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Mat siyah bağlantı parçaları

Siyah mat armatürler oldukça uzun bir süredir moda ve 2022'de de banyo tasarımları için popüler bir seçim olmaya devam edecekler. Temiz fayanslarla bir araya getirildiğinde siyah mat armatürler, duş başlıkları ve diğer armatürler gerçekten öne çıkacak.

Bu siyah aksesuarlar şıktır ve genellikle minimalist bir tasarım stiliyle ilişkilendirilir. Herhangi bir banyoya zarafet katmanın harika bir yolu ve yakın zamanda yok olacak gibi görünen bir trend.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Biyofilik tasarım

En büyük 2020 banyo trendlerinden biri , esas olarak bir alana doğa dokunuşları eklemeye odaklanan biyofilik tasarımdır. Doğanın unsurlarını iç mekanlara dahil etmek şu anda çok büyük ve gelecek yıllarda da öyle olmaya devam edecek.

Banyo tasarımınıza doğa dokunuşları eklemenin kolay bir yolu, çok sayıda bitki (pencere yoksa sahte olanlar bile yapar), bambu duvar panelleri, yeşillikleri sergileyen duvar kağıtları ve beyazlar, griler ve yeşiller gibi yatıştırıcı boya tonları eklemektir.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Endüstriyel şık

Endüstriyel tasarımın modası geçmeyecek ve 2022 banyo trendlerinde daha da fazlasını göreceğiz. Pirinç aksan, siyah mat sıhhi tesisat, metro fayansları , işler.

Açık duş tesisatı da banyoda endüstriyel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Siyah mat veya pirinç tesisat çiftlerini beyaz, modern mermerle güzel bir şekilde kullanmak.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Terrazzo fayans

Terrazzo, 2019'da büyük bir trenddi ve 2020 ve sonrasında popüler olmaya devam edecek. Terrazzo porselen karolar banyo zeminleri, duvarlar, tezgahlar ve duşakabinler için uygundur.

Terrazzo, zamansız ve benzersiz görünümüne katkıda bulunan doğal taş, çimento ve mermer karışımıdır. Zamana direnecek ve sürekli değişen trendlere dayanacak dayanıklı ve yüksek kaliteli bir malzemedir.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Minimalist aydınlatma

Banyo tasarımında ışık önemli bir rol oynar. Pratiktir ve ayrıca bulunduğu yere ve parlaklığın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak belirli bir atmosfer yaratır.

2020 banyo trendleri açısından aydınlatma çok minimalist ve doğrusaldır , banyodaki diğer unsurların öne çıkmasını sağlar. Büyük, gösterişli ışıklardan kaçının ve lineer aplikler ve entegre ayna aydınlatması gibi daha küçük ve daha basit aydınlatmayı tercih edin.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Banyodaki teknoloji

Teknolojinin yaşam alanlarına girişi son birkaç yılda patladı ve banyo bu trendi yakalıyor. Tuvaletin yanında duvara monte edilmiş bir telefondan veya makyaj masasının yanında bir mini TV ekranından bahsetmiyoruz.

Akıllı teknolojiyi banyoya entegre etmek , akıllı tuvaletler (entegre bide, pislik kurutucu, kendi kendini temizleyen), duşta elektronik kontroller, sesle etkinleştirilen aydınlatma, gömme şömineler ve daha fazlasını içerir. Müşterilerinize en son teknolojiyi sunmak, onların en yeni banyo tasarım trendlerinden haberdar olmalarına gerçekten yardımcı olacaktır.

2022 Banyo Trendleri Nasıl Tasarlanacak?

Bir cevap yazın