2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

Mutfakta süre geçirmeyi hoşlanan , yemek yapmayı cümbüşlü hale getiren ve konuk ağırlamaktan neşe alan her insanın en çok dikkat ettiği şeylerden biri mutfakta kullandığı taşıt gereçlerdir. Hem yemeği hazırlarken hem de yemek bittikten sonra mutfağı daha önceki kumpasına ve sıhhatli görüntüsüne süratlice kavuşturmalıyız ki kendimize ya da gelen konuğa , yakınlarımıza ayırabileceğimiz zamanımız olsun. Bu surattan genellikle mutfakta zamanla yarışmak zorunda kaldığımız için işlerimizi pratik bir biçimde halledebileceğimiz eşyaları seçim ederiz. Bakalım bizim için yaşamı basitleştirecek kullanışlı ve aynı zamanda da en yeni mutfak eşyaları nelermiş?

Gizleme Kapları

İlk olarak gizleme kaplarıyla başlamak istiyorum. Kocaman tencerelerde fazla olarak kalan yemekleri toplama mevzusunda çok iyi bir dayanakçı onlar. Ayrıca buzdolabındaki yer kaplayan o makûs görüntüyü daha aza indiriyor ve öbür gıdalar için de yer oluşmasını sağlıyor. Bazı gizleme kapları vakum özelliğine de sahip olabiliyor. Seçim ederseniz şayet besinleriniz öbür gizleme kaplarına oranla daha uzun vakit sıhhatli ve bozulmamış olarak kalabiliyor. Hem yer tasarrufu sağlıyor hem de yemek hazırlamaya zamanınız kalmadığı anlarda o gizleme kaplarındaki yemekler kurtarıcı oluyor.

Açılıp Kapanan Bulaşıklık

Bazen mutfakta oluşan bulaşık çok fazla olmadığı için aygıta koymak yerine elde yıkamayı seçim edebiliyoruz. Ancak suyun süzülmesi için tezgah üzerinde kullanışlı bir alan her zaman yaratamıyoruz. İşte böyle vaziyetlerde işimizi basitleştirecek ehemmiyetli konut taşıt ve gereçlerinden biri olan açılıp kapanan bulaşıklıklar. Aynı zamanda yer kaplamadığı için yapacağınız işi de kısıtlamaz. Herkesin evinde olması gereken kurtarıcı ve aynı zamanda en yeni mutfak eşyalarından biri. Süzgeç Kapaklı Tencere Makarna ya da sebzelerde işinize çok fazla yarayacak bir mutfak taşıt gereci. Makarnanın ya da haşladığınız sebzelerin suyunu süzmek için ekstra süzgeç almanıza artık gerek kalmayacak. Bu tencere sayesinde mutfak dolabınızda yer açılmış olacak ve sizi azıcık da olsa fazla bulaşıktan kurtaracak. Yanmaz Ocak Kağıdı Yemeklerde en çok kullandığımız malzemelerden biri olan yağ , bazen mutfak için bir işkence haline gelebiliyor. Kızartılan yağ ocak dahil olmak üzere bir hayli yere atladığı için arınılması güç oluyor. Ve bu surattan çoğu zaman kızartma yemeklerini bırakabiliyoruz. Ama artık bununda bir çözümü var. Herkesin evinde bulundurması gereken en yeni mutfak eşyaları olan yanmaz ocak kağıdı. Bu kağıt sayesinde ocağınızda rastgele bir yağ meseleyi yaşamıyorsunuz ve kızartma yemekleri artık işkenceye dönüşmüyor. Duvar Rafları Genellikle tezgahın hemen arttaki kısma monte edilir ki rastgele bir taşıt gerece erişim daha basit olsun diye. Şayet duvarınız genişse ve yer varsa arka arkaya 3-4 raf yerleştirebilirsiniz. Mutfak için en çok gereksinim dinlenen şeylerden biri. Hem görsel olarak hem de size daha fazla kullanım alanı kalması açısından çok rahat edeceğiniz en yeni mutfak eşyalarından biridir.

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?


Bir cevap yazın