2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

Şüphesiz konutumuzun en işlevsel ve en çok zaman geçirilen odalarından biri mutfağımızdır. Yalnızca yemek yapma ve yemek yeme alanı olarak kullanılan mutfak ; son zamanlarda kahvelerin içildiği , konukların ağırlandığı çok emelli bir oda haline geldi. Ve bu surattan esas kullanımı dışında , mutfağın estetiği de artık ön tasarıda olmaya başladı. Hal böyle olunca insanlar da en yeni mutfak dekorasyonları hakkında fikir arayışına girdiler. Bu arayışlarda dikkate alınması gereken birkaç ehemmiyetli mevzu var ; Öncelikle mutfağınızın mesken tasarısını yapmanız gerekiyor. Buzdolabı , bulaşık cihazı , fırın gibi bir hayli mutfak eşyasını nereye ve nasıl yerleştirsem suallerine yanıt ararken , düşünmeniz gereken en ehemmiyetli şeylerden biri mutfak alanınızın genişliği ve sizin oradaki hareketinizin yasaklanmaması. O zaman şimdi size destekçi olacağını düşündüğümüz en yeni mutfak dekorasyonları nasıl oluyormuş bir göz atalım.

Yeni Trend Olan Mutfak Stilleri

2020 senesine girmemize aylar kala yeni ve değişik mutfak stilleri karşımıza çıkmaya başladı. Son zamanlarda insanların en çok seçim ettiği en yeni mutfak stilleri ; amerikan mutfak , çağdaş mutfak , banal mutfak , rustik mutfak ve country mutfak olarak kendi içerisinde beşe dağılıyor. Bakalım bu beş değişik mutfak tazı nasıl dekore ediliyor.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Bir öbür adıyla sarih mutfak olarak da belirlenen mutfak stili , son zamanlarda ülkemizde de çok fazla seçim edilmeye başlamıştır. Kendine ait kapısı ya da duvarı bulunmayan , görsel açıdan mutfak ve salonun iç içe olduğu hem rahat hem de içten bir mutfak çeşididir. En çok seçim edilme nedenleri ; mutfak modellerinin isme , l , u ya da dar uzun biçimde olup mutfağı azıcık daha geniş ve hareketinizi kısıtlamayacak bir alana çevirmesinden dolayıdır. Amerikan mutfağınızı çok rahat bir biçimde oturma odanıza uygun biçimde dekore edebilirsiniz. Zira sarih bir mutfak olduğu için bir tam halinde olup geçim sağlayacaktır. Bu surattan çok banal ve avangard mobilyalar seçim edilmemesi görüntü açısından daha iyi olur.

Çağdaş Mutfak Dekorasyonu

Bu mutfak dekorasyonunda banal mutfakta görülen ziynet ve azamet yerini daha çok konfor , ve fonksiyonelliğe vazgeçerek sizlere daha yalın ve estetik stilde bir mutfak sunar. Çağdaş mutfakta da dilerseniz salon ve mutfak iç içe biçimde kullanabilirsiniz. Hem rahat hareket edebilmeniz hem de neşe alabileceğiniz bir etraf sağlamak için olmazsa olmazlarınız geniş tezgah ve tüm mutfak vasıta gereçlerini içine sığdırabilecek depolama alanlarıdır. En yeni mutfak dekorasyonları için bir hayli mahsulü içinde barındırır. Görüntü olarak da tezgah , taban ve dolaplarda genellikle sade , pürüzsüz ve natürel bir dizayna sahiptir. Dolaplarda ya da tabanda renk olarak genellikle beyaz , gri ve krem tonları hakimdir. Tabande sarih ya da kontrast renkler de mermer veya natürel taş rüzgârlarına tesadüfebilirsiniz. Aynı zamanda göz yormayan pak ve akıcı çizgilere sahiptir. Sadeliği ve rahatlığı beğeniyorsanız netlikle seçiminiz çağdaş mutfak dekorasyonu olmalı. En yeni mutfak dekorasyonlarında en çok seçim edilenlerden biri.

Rustik Mutfak Dekorasyonu

Şayet mutfağınızda değişik bir stil yaratmak istiyorsanız ; rustik mutfak modelleri bütün düşündüğünüz ve istediğiniz gibi. Ötekilerine göre azıcık daha vintage yelleri olan bir dekorasyona sahiptir. Yeni ve daha önceki mahsullerin aynı zamanda renklerin harikulade bir uyumla buluşmasıyla hem değişik bir stil hem de kullanışlı çağdaş bir mutfak elde etmiş olursunuz. Genellikle dekorasyonunda renkli duvarlar , beyaz dolaplar , tahta dolaplar ya da sıvanmamış tuğla duvar , odun sobası ve yerdeki parke döşemesiyle fark yaratırlar. Rustik mutfak dekorasyonunda ufak ayrıntılar dahi size apayrı bir görsel sunar. Duvara asılmış seramik tabaklar , granit tezgah , ufak ahşap kahve masası , kavmi kilimler ve buna eş bir hayli ayrıntı daha. Dolaplarda beyaz , tezgahta ise graniti şiddetle öneriyoruz. Mutfağınızı olduğundan büyük ve rahat gösterecektir.

Banal Mutfak Dekorasyonu

Asla bırakamadığımız bir öbür mutfak stili ise banal mutfaktır. Konutu klasikte olduğundan daha şık ve lüks gösteren bir yapıya sahiptir. Dekorasyonlarında en az şıklık kadar kullanışlı olmasına da dikkat etmek gerekir. Mutfak dolaplarında ince oyma motifleri , el emekçiliği çok sık kullanılır. Genellikle dolapların kulplarında altın varak olmasıyla ön tasarıya çıkar. Bu surattan daha çok avangard bir görüntüye sahip olan konut dekorasyonları için seçim edebilirsiniz. Mutfakta bulunan bir hayli dekorasyon mahsulü göze çarpacak biçimde ışıltılı olabilir ancak tamıyla baktığınız da beğeneceğiniz bir mutfak stilidir. Dolaplarda genellikle koyu renkler seçim edilir , kahverengi ve tonları gibi. Taban , dolap renklerine göre azıcık daha sarihtir. Tezgahta ise taban gibi sarih renkte olan parlak granit ile görüntüyü bitirmenize destekçi olur.

Country Mutfak Dekorasyonu

Şehir yaşamına göre kırsal bölgelerde daha çok tesadüftüğümüz mutfak modellerinden biridir. Dekorasyon olarak amerikan , fransız ve ingiliz mutfak stiline daha yakındır. Country mutfak dekorasyonunda ahşabı ön tasarıda görürüz. Fransız mutfak stilinin ince emekçiliklerine sahip olan mobilyaları ile içten bir etraf oluştururken İngilizlerden esinlendikleri minimal ve sade desenlerle mutfağı ön tasarıya çıkarmayı hedeflerler. Country mutfak stili bir hayli ters dekorasyon mahsulünün toplanmasıyla apayrı bir görüntüye sahip olur. Bu surattan değişik ve ters olan mahsuller asla bu mutfak stilinde göze batmaz. Rengi ve sadeliği beğeniyorsanız bütün size göre bir mutfak modeli diyebiliriz. Aynı zamanda en yeni mutfak dekorasyonları arasında beğenilen ve seçim edilen bir modeldir.

En Yeni Mutfak Dekorasyonları ;

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir