2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

Sıcak, ılık ya da tropikal abuhavaya sahip tam ülkeler için balkonun yeri soğuk abuhava tipine sahip ülkelere göre daha ehemmiyetlidir. Bazı ülkelerde balkon, değişik bir hayat alanı olarak seçim edilmese dahi çağdaş görünmesi için yeni ve hoş dekorlar ile süslenir. Bizim ülkemizde de ilkbaharın gelmesi ile beraber insanlar soluğu çok beğendikleri balkonlarında alırlar. Genellikle şehir merkezinde yaşayan insanlar balkona daha çok lüzum dinlerler. Gidişat böyle olunca ellerinden geldiğince balkonlarını yaşanılabilir bir hale getirmeye çalışırlar. Bizde en hoş balkon dekorasyonları ve mahsullerin balkonunuzun ebadına göre nasıl yerleştirileceği hakkında size dayanakçı olmaya çalıştık.

Balkon İçin En Uygun Dekorasyon Mahsulleri

En hoş balkon dekorasyonları arasında ilk yeri natürel ki renkli çiçek ve saksılar alıyor. Şehir yaşamında bolca beton görmekten usandığımız için azıcık da olsa atmosferi değiştirmek emeliyle bolca yeşile ve renge lüzum dinleriz. Balkon fobiliklerine takılan saksılarla ya da balkon duvarlarına asılan tablo ve saksılarla bu lüzumu azıcık da olsa giderebilirsiniz. En hoş balkon dekorasyonlarının bir öteki bırakılmazı ise oturma grubudur. Genellikle konutun bulunduğu yere ve balkonun ebadına göre değişir. Günümüzde balkonlar plastik sandalyelerden yerini çağdaş görünüme sahip olan oturma gruplarına vazgeçmiştir. En çok seçim edilen oturma grupları; hasır, mermer ya da minderli olan gruplardır. Akşam olduğunda ise aydınlatması için birbirinden hoş ve değişik modellere sahip lambaları ya da mumları seçim edebilirsiniz.

Dekorasyon Mahsullerini Balkona Yerleştirmenin Püf Noktaları

İlk olarak balkonun ebadına dikkat etmek gerekiyor. Ufak bir balkonunuz varsa ve onu olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız oturma grubu yerine duvara monte edilmiş tahta çekyat ya da hasırdan yapılmış ikili koltuk bütün size göre olacaktır. Tahtadan yapılmış çekyat seçim ederseniz şayet üzerine istediğiniz minderi ya da örtüyü koyup dilediğiniz zaman değişik bir görüntü yaratabilirsiniz. Aynı zaman da aldığınız çekyat ya da koltuğun uzun ayaklı olması daha rahat bir balkon için imkân sağlar. Bunların dışında balkon duvarınızın renginin sarih olması da büyüklüğü etkileyen etkenlerdendir. Ama şayet balkonunuz büyükse ve nasıl doldurabilirim diye düşünüp duruyorsanız hemen yanıtını verelim; L modelindeki tahta ya da hasır koltuk bütün sizin isteyeceğiniz biçimde boşluğu dolduracaktır. Biz balkonda koltuk hoşlanmıyoruz diyorsanız da çok şık mermer, hasır yemek ekibi ya da oturma gruplarını seçim edebilirsiniz. Bunların yanı gizeme yere kavmi desenli hasır ya da dokuma kilim ile değişik bir hava kattıktan sonra balkonunuzun boş kalan duvarına uygun bir kitaplık yapıp orayı hem ufak bir oda hem de hobi alanı olarak kullanabilirsiniz. Geriye kalan boş alanları doldurmak için en iyi seçimlerden biri de büyük saksılı çiçekler ya da sarmaşıklardır. Son olarak akşam oturmak, balkonun sevincini çıkarmak isterseniz de duvara asılan led tablo ve ışıklandırmalar ya da yere statikli mumlar size eşlik edeceklerdir. Bu biçimde dilediğiniz hem çağdaş hem de en hoş balkon dekorasyonunu da elde etmiş olursunuz.

En Hoş Balkon Dekorasyonları ;

Yazlık Bahçeli Balkon Dekorasyonu

En güzel balkon dekorasyonları

Teras balkon dekorasyonu

Büyük balkon dekorasyonları

Küçük Balkon Dekorasyonları

Mermer balkon dekorasyonları

Mermer ayrıntılı balkon dekorasyonları

Balkon Dekorasyon Örnekleri

Şehir balkonu dekorasyonu

Bahçeli balkon dekorasyon örnekleri

Bir cevap yazın