20 El İşi Dekorasyon Fikri

Konut dekorasyonu zaman ve maliyet açısından oldukça büyük bir iştir. Tüm dekorasyonu bir mimar ya da iç mimar ile uyuşup tüm mesullüğü ona verebilirsiniz ancak bu oldukça yüksek bir maliyete neden olur. Konutunuzun her köşesinde sizin el emeğiniz ve yaratıcılığınız olsun istiyorsanız bunun el güzel yolu kendin yap fikirleridir. Kendi elleriniz ile yapabileceğiniz onlarca birbirinden güzel dekorasyon malzemesi ile konutunuzu hep olmak istediğiniz yere dönüştürebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için en esin verici yirmi el işi dekorasyon görüşü ile karşınızdayız.

Oturma odalarınızı renklendirin

Oturma odası ve salon dekorasyonunda en geniş yer kaplayan mobilyalar oturma gruplarıdır. Bu oturma grupları büyüklü küçüklü kırlent dediğimiz koltuk yastıklarına sahiptir. Bu koltuk yastıklarını tek renk kalın keten stili kumaşı olan yastık yüzleri ile renkli hale getirebilirsiniz. Öncelikle yastıklarınızın rakamında ve ona uygun ebatlarda tek renk yastık yüzleri alın. Bu minder yüzü de olabilir. Daha Öncekinden el işi derslerinde yaptığımız patates baskı operasyonunu bu sefer konutunuzu güzelleştirmek için kullanın. Yastık yüzlerine hangi renk ve desende baskı yapmak istediğinize karar verin. Patatesin üzerine yapacağınız deseni çdenkli boyalar ile boyayarak yastık ya da minder yüzüne baskıyı yapın. Ayrıca bu baskıları ip ile ya da kesilmiş marul ile de değişik stil ve desenlerde yapabilirsiniz. Boyanın kalıcılığı hangi boyayı kullandığınıza bağlı olarak değişir. Desen baskısını yaptıktan sonra kılıfları ılık ütü ile ütülerseniz baskıların ömrünü uzatabilirsiniz. Kirlendiğinde bu kılıfları ılık suda cihazda deviriyorsanız elle devireme programında yıkayabilirsiniz.

Daha Önceki giysileriniz yeni koltuk kılıfları

Kenarları aşınmış ya da bazı kısımları yırtılmış elbiseleri onarıp giymek mümkün değilse onları daha değişik biçimde kullanabilirsiniz. Daha Önceki elbiselerinizi aynen kullanarak ya da onları kesip değişik elbiseler ile birleştirerek dekorastif eşyalar hazırlayabilirsiniz örneğin daha önceki kot pantolonlar. Bu kot pantolonları dikişli kısımlarından kesin. Dilediğiniz büyüklükte parçalar haline getirin. Sonrasında dilerseniz yalnızca kot pantolon parçalarını dilerseniz arasına değişik giysilerden parçalar da koyarak birleştirin. Birleştirdiğiniz bu parçaları aşınmış bir koltuk kılıfı yerine kullanabilirsiniz. Renkleri ve desenleri bakımından hemen hemen tüm dekorasyon stilleri ile geçimli olabilen bu aksesuarları hoşlandığınız parçalar ile birleştirebilirsiniz. Bu mevzuda daha fazla bilgi almak için en alakanç 20 kendin yap görüşü yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın