15 Farklı Yeşil Oturma Odası Dekorasyon Örneği

Oturma odaları konutta en çok kullanılan alandır. Günümüzün çoğunu oturma odalarını geçiririz. Bu sebeple oturma odalarının rahat bir havası olması gerek. Bunu sağlamada da bize en büyük destekçi yeşil ve yeşil tonlarıdır. Yeşil, kullanıldığı her etrafa rahatlık ve canlılık hissi katar. Peki yeşil rengi oturma odalarında nasıl kullanabiliriz?

  • Şayet sarih bir mutfağa sahipseniz, oturma odası ve mutfak arasında ki duvarı yeşile boyayıp alan hudutlarını tanımlayabilirsiniz. Bunu yaparken mübalağalı bir görüntüye neden olmamak için mutfakta soft renkler kullanmaya itina göstermelisiniz.
  • Duvarlarınızda sarih yeşil tonlar kullanabilirsiniz. Pencere ve pencereye yakın aksesuarlarda beyaz seçim ederek daha etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu oda da ayrıca renkli yastıklar, lambalar kullanarak dekorasyonu bitirebilirsiniz.

Natürel ki, yalnızca yeşil renkle oluşturulmuş bir oturma odası tasarımı olmak zorunda değildir. Ayrıca, sarı turuncu, bej, kahverengi, gibi renkleri birleştirerek hoş renk kontrastları oluşturabilirsiniz.Diğer renkleri kullanmanın en basit ise süsleyici yastıklar, perdeler, duvarlar gibi bitirici öğelerdir.

15 Değişik Yeşil Oturma Odası Dekorasyon Misali Fotoğraf Galerisi

Bir cevap yazın